Diety-hubnutí, on-line dietní poradce
 

Xenical

Xenical - orlistat 120 gm, lék na hubnutí

Xenical je lék určený na terapii obezity. Xenical není k dispozici bez receptu, je možno jej získat pouze na lékařský předpis. Účinná látka orlistat blokuje účinek enzymů v trávicím systému, které rozkládají tuk.

Tím, že jsou tyto enzymy blokovány, tuk nemůže být stráven, nevstřebá se a odchází přirozenou cestou ven z těla společně se stolicí. Díky tomu přijímáte méně kalorií.

Na rozdíl od jiných přípravků, které tlumí chuť k jídlu nebo ovlivňují rychlost metabolismu, efekt přípravku Xenical je omezen pouze na trávicí systém (nevstřebává se do těla). Proto Xenical neovlivňuje funkci kardiovaskulárního systému ani mozku a nepůsobí nespavost.

Užívání a dávkování tobolek Xenical

Zpravidla se užívá jedna tobolku 3x při tesně před jídlem (snídaně, oběd, večeře), při jídle nebo nejpozději 1 hodinu po jídle. Tobolky se polykají celé a zapíjejí se vodou.

Upozornění: Pokud zapomenete toboku užít, dávku vynechtě a nezvyšujte následující dávku. Tobolku také můžete vynechat, pokud jídlo neobsahuje tuk. Vzhledem k účinku, je potřeba užívat vhodný multivitaminový přípravek, abyste zajistili přísun vitaminů rozpustných v tucích (vitaminu A, D, E a K).

Další informace:

  • Lék na hubnutí Xenical, účinná látka, působení, srovnání s přípravkem ali Alli
  • Informace o lécích na hubnutí na mini-encyklopedii Oleje: Xenical
  • Informace o lécích na hubnutí na mini-encyklopedii Diety+Hubnutí: Xenical
  • Xenical, informace EMA (informace pro veřejnost, obdoba příbalového letáku)